השתלות דנטליות

שתל דנטלי מהווה תחליף מלאכותי לשורש השן או לבסיסה. לרוב, שתל כזה יהיה עשוי מתכת עמידה (למשל טיטניום) ויוברג לתוך לסת המטופל. על שתל, בד"כ, יותקן כתר השן, כשהתוצאה גם מבחינה חיצונית אסתטית וגם מבחינת הרגשתו של המטופל ויכולתו ללעוס מזון היא כשל שן בריאה וטבעית. שיקום פיו של המטופל, כששתל דנטלי מהווה אמצעי להשלמתן של השיניים החסרות או כבסיס לגשר / תותבת, מספק למטופל אפשרות לשיקום פה בהליך כירורגי קצר ובטוח.

מהם המקרים הנפוצים בהם נזקקים המטופלים להשתלה דנטאלית?

  • השתלות דנטליות משמשות כאמצעי לחיזוק עיגונה של תותבת קיימת. תחושה של התרופפות אחיזתה של התותבת בחניכיים הינה בעיה מוכרת אצל מטופלים. השתלות דנטליות מאפשרות לרופא השיניים לעגן את התותבת באופן טוב יותר ללסתו של המטופל ובכך, להשיב לו את יכולת הלעיסה הטבעית ואת תחושת הביטחון.
  • השתלה דנטאלית מהווה תחליף לשימוש בשיניים תותבות נשלפות. ההשתלה מאפשרת למטופל בעל שיניים תותבות להחליף אותן בגשר הקבוע, אשר תחושתו נוחה למטופל ומראהו טבעי יותר.
  • השתלות דנטליות יעילות במקרים של צורך במילוי מקומן של שיניים חסרות, וזאת, ללא הפגיעה בשיניים שסביבן. עד להשתלות הדנטליות, מילוי המרווחים שנוצרו על ידי חוסר בשיניים, בוצע על ידי התקנת גשר הנסמך על השיניים שמשני צידיהן. לשם כך, שויפו השיניים הסמוכות, דבר שלעיתים גרר בעקבותיו פגיעה בבריאותן.

מהלך השתלה דנטאלית

השתלות דנטליות מהוות חלק משיקום הפה של המטופל וכוללות מספר שלבים:

  • שלב א' כולל את הכנסתם של שתלי הטיטניום ללסתו של המטופל, וזאת, בהליך כירורגי בהרדמה מקומית. ככלל, ניתן לומר, כי ההליך אינו מכאיב יתר על המידה ואורכו תלוי במספר השתלים הדרושים.
  • שלב ב' כולל את חשיפת השתלים. לאחר קליטת השתלים בלסת ולאחר שלא קיימים זיהומים או תחושת אי נוחות, יחשוף הרופא מעט את ראשיהם של השתלים מתוך רקמת החניכיים, בדרך המאפשרת שימוש בהם לצורך שבו בוצעה ההשתלה הדנטלית.
  • בשלב ג' מבוצע שיקום פה, כשבשתלים נעשה שימוש כבסיס הרצוי לפעולה הנדרשת.

השתלות דנטליות פותחות בפני רופא השיניים את האפשרות להציע למטופל דרך לפתרון הבעיות בהליך כירורגי ללא כאבים וללא פגיעה בשיניים הקיימות / הבריאות.

מרפאת כתר נטו – השתלות דנטליות איכותיות בידי רופאים מומחים!

מרפאת השיניים כתר נטו, מציעה למטופליה מבחר טיפולי שיניים וביניהם השתלות דנטאליות. כלל טיפולי השיניים במרפאת כתר נטו מבוצעים על ידי רופאי שיניים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום.

נגישות