השתלות שיניים

השתלות שיניים הינו תהליך רפואי המשמש את רפואת השיניים של ימינו במספר מצבים הנוגעים לשיקום פיו של המטופל, כהשלמתן של שיניים חסרות, חיזוקן של השיניים התותבות הרופפות, או הנחת התשתית הנחוצה לגשר הקבוע. אמנם, קיימות מספר גישות בהשתלות שיניים, אולם העיקרון הנמצא מאחוריהן זהה בכולן - זוהי פעולה כירורגית שבמהלכה מוכנס ללסת המטופל שתל מלאכותי אחד או יותר העשויים מטיטניום. השתל מספק תחליף לשורשים הטבעיים של השיניים, ומספק לרופא המטפל את הבסיס עליו יוכל להרכיב את הגשרים, הכתרים, או פתרון אחר, לו נזקק המטופל בתהליך שיקום פיו.

מהם המקרים הנפוצים בהם נזקקים מטופלים להשתלת שיניים?

 • במקרים בהם נדרשת החלפת השיניים החסרות ללא יצירת פגיעה בשיניים הסמוכות להן. עד להתפתחות תחום השתלות השיניים, הגישה הנפוצה ביותר למילוי החללים שיוצרות שיניים חסרות, הייתה התקנתו של גשר המורכב על השיניים הסמוכות להן. לצורך פעולה זו, שויפו השיניים הבריאות, כדי לאפשר הרכבתו של הגשר. לעיתים, שיטת טיפול זו גררה בעקבותיה טיפול שורש ופגיעה בבריאותן של השיניים המשויפות. השתלת השיניים אפשרה את מילוי המרווחים שיוצרות השיניים החסרות, ללא פגיעה וללא הסתמכות על שיניים אחרות.
 • השתלת שיניים מספקת תחליף מצוין לשיניים התותבות הנשלפות. השתלות מסוג זה מאפשרות למטופלים הנזקקים לשיניים תותבות להיפרד מהן לשלום, ולהחליפן בגשר קבוע שמראהו טבעי בהרבה ותחושתו נוחה יותר למטופל.
 • שיניים מושתלות משמשות לחיזוק העיגון של התותבת הקיימת. אחת מהבעיות הידועות אצל מטופלים המשתמשים בשיניים תותבות, היא תחושת-מה של התרופפות האחיזה בין החניכיים לתותבת. שתלי שן מעגנים את התותבת בצורה טובה יותר ללסת המטופל ומשיבות לו את תחושת הביטחון.

מהלך טיפול השתלת שיניים

השתלות שיניים מבוצעות כחלק מתהליך שיקום הפה ותתבצענה במספר שלבים:

 • השלב הראשון כולל את השתלת שתלי הטיטניום בלסתו של המטופל בהליך כירורגי המתבצע תחת הרדמה מקומית. ככלל, ההליך אינו הליך מכאיב, אשר אורכו מבוסס על מספר השתלים הנדרש.
 • השלב השני כולל את חשיפתם של השתלים. לאחר פרק הזמן בו השתלים נקלטו בלסת ולא קיימת תחושת אי נוחות או זיהומים, חושף רופא השיניים את ראשי השתלים מעט מתוך רקמת החניכיים, באופן המאפשר הרכבתם של גשר או כתר.
 • בשלב השלישי יבוצע שיקום הפה וייעשה שימוש בשתלים כבסיס להרכבת האביזר הדורש עיגון.

  מרפאת כתר נטו – המומחים בתחום השתלות שיניים!

  מרפאת השיניים כתר נטו, מציעה למטופליה מבחר טיפולי שיניים וביניהם השתלות שיניים. כלל טיפולי השיניים במרפאת כתר נטו מבוצעים על ידי רופאי שיניים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום.

   

נגישות