השתלת עצם

על מנת לבצע שתלים בשיניים יש צורך בעצם לסת המאפשרת את קליטתם התקינה של השתלים. לעיתים מטופלים הנזקקים להשתלת שיניים סובלים ממחסור בעצם לסת. פירושו של מחסור בעצם לסת הוא כי גם במקרים בהם תבוצע השתלת שיניים, שתלי השן לא יוכלו להיטמע ולהיקלט בעצם, בדרך אשר תבטיח את אחיזתם בה לאורך זמן. כתוצאה מכך, גשר השיניים השלם שיועמס על השתלים הללו, לא עתיד להחזיק מעמד לזמן רב. השתלת עצם היא פרוצדורה יחסית חדשה שמאפשרת את הרכבתם של השתלים הדנטאליים גם במטופלים הסובלים מחוסר בעצם בלסת העליונה שלהם.

מהם המקרים בהם נדרש ניתוח השתלת עצם?

ניתוח זה מיועד למטופלים הנזקקים להשתלת השיניים בלסתם העליונה, והעצם הקיימת אינה מספיקה על מנת לשאת בנטל ולאפשר אחיזה יציבה.

ניתוח השתלת עצם פותח בפני מטופלים הסובלים ממחסור בעצם הלסת את האפשרות של ביצוע השתלות שיניים ביום אחד (או השתלה בשיטת All on 4).

מהלך ניתוח השתלת עצם

בניתוח השתלת עצם יבנה המנתח את תשתית העצם החדשה אשר תהיה מסוגלת לשאת את השתלים ואת הכתרים. קיימים ארבעה סוגי שתלי עצם, ולעיתים, בהתאם לצורך ולתנאים, יבצע הרופא המנתח שילוב בין כמה מהם. השתלת עצם ממקור עצמי נחשבת לאופציה הטובה ביותר מאחר והיא אינה מעמידה את המטופל בסכנת דחיית שתל העצם. הבעיה העיקרית במקור זה, היא כי המקום שממנו ניתן להוציא את אותו שתל עצמי כולל אך ורק אזור מצומצם בלסת שממנו, כמות חומר המילוי אשר ניתן לקחת היא זעומה, ולא תענה על הצורך.

חשוב לדעת,

פרוצדורת השתלת עצם היא ניתוח שאינו ניתן לביצוע במרפאת שיניים רגילה, אלא רק במרפאות שלרשותן עומדים חדרי ניתוח מתקדמים ומאובזרים, והם מבוצעים על ידי רופא מנתח שמתמחה בתחום!

מרפאת כתר נטו – ניתוחי השתלת עצם בידי רופאים מומחים!

מרפאת השיניים כתר נטו, מציעה למטופליה מבחר טיפולי שיניים וביניהם ניתוח השתלת עצם. כלל טיפולי השיניים במרפאת כתר נטו מבוצעים על ידי רופאי שיניים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום.

נגישות