עקירה כירורגית

עקירה כירורגית פירושה שהשן אינה נשלפת כמו במהלך עקירה רגילה. בעקירה רגילה השן יוצאת בשלמותה ובמהלך אחד ולעומת זאת בעקירה כירורגית יש צורך בפיצול שורשים, על מנת להוציא את השן ממקומה. עקירות שיניים כירורגיות מתבצעות לרוב, כאשר מדובר בשיני בינה בקרבה לעצם או במקרה בו מיקומה או מצבה של השן הינם בעייתיים ועלולים להפוך את העקירה הספציפית הזו למורכבת יותר מעקירה רגילה.

מהם המקרים בהם נדרשת עקירה כירורגית?

  • לרוב, שיני בינה תדרושנה עקירה כירורגית, בין אם המדובר בשן בינה כלואה ובין אם לאו.
  • שיניים שכתר השן שלהן נשבר / נשחק ולא ניתן לשלוף אותן בעקירה רגילה.
  • שיניים שנשברו לאורכן ולא ניתן לחלץ אותן בדרך של עקירה רגילה.

    עקירה כירורגית אינה מצב אלקטיבי, ובמידה רבה, היא נכפית על המטופל, בשל מצבה של שן מסוימת. יחד עם זאת חשוב להקפיד, כי את העקירה הכירורגית יבצע רק רופא מנוסה בתחום העקירות הכירורגיות, ולא כל רופא שיניים שאינו מומחה בכך.

מהלך עקירה כירורגית

ראשית, בטרם ביצוע עקירת שן (כל עקירה, גם עקירה רגילה!) יש לבצע צילום פנוראמי. זאת, מאחר וגם כשמדובר בעקירה רגילה, זה הליך אותו יש לתעד. בנוסף על כך, מקרים מסוימים בלסת התחתונה, יידרשו, מעבר לצילום הפנוראמי, גם צילום CT המשך.

עקירה רגילה ועקירה כירורגית מהוות חלק בתהליך הטיפולי הכולל והן אינן עומדות בפני עצמן. גילוי בעיה בשן המחייבת עקירה כירורגית, תמיד יהווה שלב בטיפול ואינו מהווה את הטיפול עצמו, כך שרצוי לשים לב, שהעקירות הכירורגיות משתלבות בתוכנית הטיפול הכוללת.

לאחר אלחוש וזריקת הרדמה מקומית, יבצע רופא השיניים את העקירה הכירורגית, אשר, לרוב, תכלול חיתוך רקמת החניכיים ושליפת חלקי השן החוצה.

מרפאת כתר נטו - עקירות כירורגיות בידיים מקצועיות!

גם בתחום זה, כבשאר תחומי טיפולי השיניים, אנחנו, במרפאת כתר נטו, מציעים למטופלים שלנו את הטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר אשר קיימים כיום. צוות המרפאה המיומן, האבזור החדיש והטכנולוגיות העדכניות בהן אנחנו עושים שימוש, מאפשרים לנו תמיד להעניק למטופלינו טיפול מקצועי, המלווה ביחס אישי חם.

נגישות